invenTOROK Kör 

2005/2006 A kezdetek… 

Inventor. Jelentése: feltaláló. Torok. Jelentése: ide öntöd be a malátaszörpöt. Torokkör. Jelentése: a tórusz legszűkebb paralelköre. invenTOROK Kör. Jelentése: másodéves baráti társaság, akik tenni szeretnének valamit a kari élet felpezsdítésért. 

Hogyan is alakult ki ez a csapat? Volt egyszer egy kollégiumosztás és úgy jött ki a lépés, hogy négy vidám gólya egy szobába került a TTNY Kollégiumban, távol mindentől, a semmi közepén. Ez a négy gólya egy közös számítógépen keresztül tartotta a kapcsolatot a külvilággal, így a Bercsényi Kollégiummal és a többi építészpalántával is. Ekkor pattant ki buksi fejükből az inventorok név: találd ki hogy éppen kivel beszélsz a TTNYesek közül mottó alapján, meg hát jól hangzik na. Telt az idő, egyre jobban belerázódtak az egyetemi létbe és egyre több ivócimborára, barátra találtak. Így a 32 órás vetélkedőn már egy 9 fős invenTOROK csapat indult. Indult és nyert! Az öröm a tetőfokára hágott és megérett a gondolat, hogy ez a társaság képes lenne színt vinni karunk diákéletébe. Már tudták, hogy létrehoznak majd egy Kört, már tudták, hogy mi lesz a neve, de még nem tudták, mit is fognak csinálni. És amikor már elfogadták az öntevékeny köri jelentkezést, még akkor se volt tiszta a cél. És egyszercsak jött egy ötlet. Egy ötlet, ami nem az övék. De az ötlet átvételének hagyománya van, mert maga az ötlet is egy hagyomány, a szakestélyek hagyománya. A kör ekkor 15 főt számlált és mióta elhatározták, hogy szabadidejük egy részét szakestélyek szervezésére fordítják, egyre több jelzés érkezett hozzájuk, hogy mások is belépnének az inventorok közé és segítenének nekik, illetve sok pozitív visszajelzést kaptak, például a Hallgatói Képviselet is biztosította támogatásáról az invenTOROK Kört a szervezésben és lebonyolításban. Szóval beindult a gépezet, közben azért kikapcsolódásra is jut idő. Volt közös kirándulás a Dunakanyarban, közös művelődés Finta Józseffel és Makovecz Imrével, sörözés meg bulizás, egy kis pezsgés, hogy ne legyen egyetlen inventorból se kockafejű. 
 

/csonti 
 

Napjainkban… 

5 évvel és 22 megszervezett szakestéllyel a háta mögött az inveTOROK Kör egyre inkább a hallgatói élet szerves részévé vált. Tagjai azóta cserélődtek, az alapító tagok közül a legtöbben már diplomával kezükben látogatnak vissza egy-egy szakestélyre, de helyüket újabb és újabb lelkes, fiatal építészhallgatók foglalták el. Az inventorok létszáma azóta megkétszereződött, tagjai között egyaránt találhatóak hatodéves veteránok, de vannak másod- és harmadéveseink is, akik már balek korukban megszerették a szakestélyek világát, és szervezőként ápolják a hagyományokat. 

Támogatóink közé tartozik továbbra is a Hallgatói Képviselet, valamint az Építészmérnöki Kar, akiknek segítségével a tavalyi év fénypontjaként a Gyűrűavató Szakestélyt rendhagyó módon a K épület 201-es termében rendezhettük meg, az alkalomhoz illő körülmények között. Köszönettel tartozunk a Karunkon működő Főzőkörnek is, akik a valétálók számára rendezett Végzős vacsora fogásait készítették és szolgálták fel. Reményeink szerint a jövőben hagyománnyá válhat, hogy eme nemes ünnepélyt újra a K épület falai között rendezhetjük meg. 

A Közlekedésmérnöki Karról sem szabad megfeledkeznünk, hiszen 5 éve ők segítettek meghonosítani ezt a szép hagyományt. Hallgatóival és Hagyományőrző Körével azóta sem szakadt meg a kapcsolat, sőt! A közlekeseket mindig szívesen látjuk szakestélyeinken, jelenlétükkel, hozzászólásaikkal, és nem utolsó sorban énekhangjukkal emelik az est színvonalát! J Persze mi is rendszeresen látogatjuk a közlekes szakestélyeket! A közös együttműködés és barátság révén már több közös szakestélyt is tartott a két szervezőgárda Összeboruló Szakestély néven, valamint közösen megalapították a Haladó Sörművesek Önművelő Tanszékét is. A 2011-es évet pedig egy közös selmecbányai kirándulással indítottuk. 
 

/Sziporka